Inzero

   
  km Cena     €

Bezpečný nákup

Každý bazárový nákup môže so sebou niesť určité riziká. Dá sa im predísť jednoduchými krokmi, ktoré vám pomôžu bezpečne uzavrieť obchod. Inzero.sk ponúka profily a hodnotenia predávajúcich, ktoré vám odporúčame overiť. Prezrite si všetky dostupné informácie a inzeráty predávajúceho. Jeho profil by mal pôsobiť dôveryhodne a uistiť vás môžu aj pozitívne komentáre od kupujúcich

 

 

Okrem samotného kupujúceho je dobré, ak si overíte aj produkt, o ktorý máte záujem. Vyhnete sa tak rôznym problémom. Začnite cenou, ktorú si porovnáte s tým, za koľko môžete kúpiť nový produkt, prípadne jeho alternatívu. Cenovka daná predávajúcim by nemala byť podozrivo nízka ani vysoká, či dokonca rovná novému produktu. V prípade, že je cena podstatne nižšia, je možné, že predávaný produkt nesie známky opotrebenia alebo poškodenia. Predávajúci by vás mal o všetkom informovať v popise inzerátu, ktorý si pozorne prečítajte. V prospech inzerátu hovoria aj kvalitné a detailné fotografie produktu, ktoré vám naznačia seriózny prístup predávajúceho, ktorý nič neskrýva. 

 

Ak je to možné, pred kúpou sa s predávajúcim stretnite a obzrite produkt, o ktorý máte záujem. Zároveň sa tak môžete informovať o všetkých nejasnostiach. Svoje vám môže prezradiť aj písomná komunikácia s predajcom. V prípade seriózneho prístupu čakajte ochotnú komunikáciu, ktorá vám odpovie na všetky vaše otázky.